Konverzace v angličtině (zdarma)

konverzace v angličtině zdarma

Víte, jaký je nejčtenější a nejvíce komentovaný článek na mých stránkách? Je to Anglická konverzace zdarma (z roku 2014).

Už tehdy jsem věděla, že to, co většina lidí potřebuje, aby se v angličtině pohnuli z místa je prostě mluvit. Jak snadné, že? Důležité je hlavně mluvit anglicky co nejčastěji. A využít k tomu každý příležitost.

Tak se postupně zbavíte konverzačních bloků a angličtina pro vás bude zábava a ne stres.

Jasně, lekce s lektorem jsou super. Mluví správně, vždycky pro vás připraví nějaké téma, po lekci vás může upozornit na opakující se chyby a vy se vlastně nemusíte ani moc připravovat. Prostě si jen povídáte.

Pokud máte neomezený rozpočet, určitě do toho jděte. Domluvte si lekci, nejlépe na každý den s různými lektory, rodilými mluvčími, klidně s lidmi z druhého konce světa.

Sama to tak dělám. Učení se cizímu jazyku je totiž nikdy nekončící proces a je potřeba znalosti oprašovat a rozšiřovat. Taky mě moc baví, povídat si s lidmi z různých konců světa, zkoumat různé akcenty a poznávat nové lidi.

Pokud ale v rozpočtu nemáte pár tisíc měsíčně navíc, zkuste lekce s lektorem zkombinovat s povídáním s dalšími studenty angličtiny. S lidmi, co jsou na tom přibližně jako vy. Má to několik výhod.

  1. Je to zdarma a hovory pak můžete mít klidně každý den
  2. Musíte se víc snažit (třeba vymyslet téma nebo otázky)
  3. Můžete poznat bezva kamarádku nebo kamaráda
  4. Pokud na tom bude lépe než vy, můžete se něco přiučit
  5. Pokud bude slabší, uvědomíte si jeho chyby a to vás také posune

A kde takového parťáka najít?

Pod původním příspěvkem byla možnost komentovat, ale přestalo mě bavit promazávat stovky komentářů v arabštině, tak pro vás mám jinou možnost.

Vytvořila jsem pro vás novou skupinu na Facebooku, kde můžete do rubriky parťáci přidat pár řádek o sobě a ostatní vás pak budou moci snadno kontaktovat. Taky tam najdete plno inspirace na konverzační cvičení, které můžete s parťákem hned vyzkoušet a mnoho dalšího.

Chci do skupiny

Radka Havlíčková
Pomáhám lidem cítit se dobře při komunikaci v angličtině.
Komentáře