Ve škole mě angličtina vůbec nebavila. Odmaturovala jsem na trojku a žádná sláva to nebyla. Po maturitě jsem odjela do Anglie a tam jsem zažila šok. To, co jsem se 10 let učila, byla úplně jiná angličtina, než jakou jsem slyšela kolem sebe.

Vůbec jsem nerozuměla, natož abych se dokázala vymáčknout. Ze začátku to bylo vážně drsný, zažívala jsem spousty trapasů. Bylo mi 20 a tohle pro mě byla zatím největší životní škola. Nakonec jsem to ale během tří měsíců zvládla.

V cizině se mi tak zalíbilo, že jsem pak ještě odjela na tři roky do USA. Prošla jsem několika jazykovými kurzy, ale nakonec jsem zjistila, že nejvíc se toho člověk naučí z běžných životních situací. Něco jiného je studovat lekci o nemocnicích a lidském těle v knížce a něco jiného je, když se v té nemocnici v USA opravdu ocitnete a domluvit se je doslova otázkou života a smrti…

Proto se snažím učit jinak než ve škole. Vycházím z přirozených a běžných situací a jednou z nejdůležitějších věcí pro mě je, aby studenty angličtina bavila a aby viděli ve studiu smysl. A také to, aby na otázku jak jsou na tom s angličtinou s úsměvem odpovídali: „V pohodě :-)“

Poslední dobou se zabývám především konverzací po Skype nebo telefonu, vedu ale i kurzy pro děti nebo výuku ve firmách.

Díky tříletému pobytu v New Jersey, vycházejí mé znalosti hlavně z praxe. Mám ale i pedagogické minimum na univerzitě v Hradci Králové, akreditovaný kurz pro výuku AJ a zúčastnila jsem se i mnoha seminářů a jazykových kurzů v ČR, UK i USA.

Od roku 2010 prošlo mými kurzy již více než 1000 studentů.

Mám velkou radost z jejich pokroků a ráda s angličtinou pomohu i vám.

Jsem autorkou e-booků

Komunikační bloky (zdarma ke stažení zde)

Jak se připravit na meeting v angličtině