Chat s cizinci aneb vyzkoušela jsem to za vás…

V poslední době mi několik lidí řeklo, že se naučili slušně anglicky pomocí on-line her. Prý proto, že hrají s lidmi z celého světa a u toho na sebe pokřikují v angličtině. No a tak se nenásilnou formou učí nová slovíčka a hlavně ztrácejí zábrany komunikovat.

Určitě je to super hlavně pro lidi (většinou náctileté), které takové hry baví. Mě počítačové hry nic neříkají, tak se do toho nebudu nutit. To si radši poslechnu pěknou audioknihu nebo něco přečtu.

Přemýšlela jsem ale, jestli by podobný efekt měl i chat s anglicky mluvícími lidmi a rozhodla jsem se jeden vyzkoušet.

Našla jsem stránku WeSpeke a zaregistrovala se pomocí facebooku. Slíbili mi, že nebudou nic publikovat bez mého souhlasu a do profilu se mi automaticky načetly mé informace – odkud jsem, věk a fotka. Nemusela jsem tak skoro nic vyplňovat a během pár vteřin už mi začaly chodit pozvánky k chatu od lidí z celého světa.

chat

V profilu jsem uvedla, že mám zájem o konverzaci s lidmi z Anglie nebo USA. Jako první se mi ale ozval mladík z Indie, potom z Portugalska, Itálie atd. Ze začátku jsem si povídali na chatu, později se s nimi můžete spojit přes Skype, což většinou velmi rychle navrhnou.

Musím uznat, že jejich angličtina je slušná, ale já hledala rodilého mluvčího z anglicky mluvící země. A nejlépe ženu.

Můžete si uživatele filtrovat podle svých požadavků. Pár ideálních kandidátek jsem objevila. Líbila se mi třeba šedesátiletá paní z Anglie. Poslala jsem jí krátký vzkaz, bohužel ale zatím neodpověděla. Až tak se tomu ale nedivím, já také zvládla odpovědět zhruba deseti procentům zájemců.

A jaký je tedy můj závěr z tohoto pokusu?

Určitě to stojí za vyzkoušení, ale na lidi z anglicky mluvících zemí na tomto chatu narazíte spíš výjimečně. Takže pokud máte dlouhou chvíli a chcete se dozvědět něco o tom, jak se žije v Indii a podobných zemích, směle do toho.

indie

Uživatelé jsou většinou studenti s dobrou angličtinou. Jsou milí, nesetkala jsem se s neslušnými návrhy 🙂

Spíš vám pochválí fotku, angličtinu a pokud o to stojíte, tak vám  dodají pocit, že jste superstar (krásná, populární a se spoustou kamarádů z celého světa).

Taky jsem si připomněla, proč už spousty let na chaty nechodím. Je to požírač času, člověk se tam snadno zasekne na několik hodin a je to mimo realitu.

Na procvičení angličtiny zdarma je to ale fajn. Člověk musí na chatu rychle reagovat a když najde odvahu k hovoru po Skype, může najít bezva konverzačního parťáka.

Napište mi do komentářů, jaká je vaše zkušenost.

PS: Pro chatování se vám určitě bude hodit i seznam zkratek, které se na chatu běžně používají. Víte například, co znamená BRB, TTYL, LOL nebo JK?

B4N – Bye for now

ASAP – As soon as possible

NP – No problem

?4U – I have a question for you

<33 – Meaning „heart or love“ (more 3s is a bigger heart)

2EZ – Too easy

AFK – Away From the Keyboard

Další zkratky najdete zde.

 

Přeju hodně zábavy při chatování a odvahu zkusit něco nového

 

Radka Havlíčková

autorka kurzu MLUVÍME ANGLICKY na dovolené

Radka Havlíčková
Pomáhám lidem cítit se dobře při komunikaci v angličtině.
Komentáře

Přidat komentář